Megcsalás jelek

Amikor egy párkapcsolatban az egyik fél hűtlen, akkor – mivel fél a félrelépés következményeitől, maga előtt sem néz szívesen szembe a történtekkel vagy esetleg nem akarja megbántani a párját – általában elhallgatja a tettét.

De akkor melyek azok a jelek, amelyekből sejteni lehet, hogy megtörtént a baj?

MEGCSALÁS JELEKJelek, amelyekből sejthető, hogy megcsalás
áldozatai lettünk… Vajon melyek ezek?

Fontos! Pusztán jelekből soha nem lehet biztosan semmire következtetni, főleg egy olyan komoly kérdésben, mint a hűségesség. A legtisztább és felelősebb lépés az, ha a párunk felé őszintén feltárjuk félelmeinket, beszámolunk a bizalmatlanságunkról és mélyen beszélgetünk a párunkkal erről a kérdésről. Ha kell kérdezzünk rá konkrétan a másik szemébe nézve: „Megcsaltál?”

Amennyiben alapos okunk van feltételezni, hogy külső kapcsolatot tart fenn, úgy viszont érdemes kész tények elé állítani. Ha ugyanis a kommunikáció egyfajta „megcsaltál-nem csaltalak meg!” vitába torkollik, úgy nincs igazán lehetőség az érdemi dolgokról beszélgetni. Ha valóban megtörtént a félrelépés, akkor csak úgy kezelhető a helyzet, ha a megcsalás tényének léte nem vitatott.

Fontos tudni ugyanakkor azt is, hogy titokban nyomozni a másik után nagyon mély bizalmatlanságról tesz tanúbizonyságot, és legalább olyan ártalmas a kapcsolatra, mint maga a hűtlenség. Jelek után kutatni tehát nem érdemes, annál inkább javasolt viszont beszélgetni róluk a párunkkal!

De mégis: milyen jelei vannak a hűtlenségnek?

Megcsalás jelek 1.

Az egyik leggyakoribb jel az, amikor a hűtlen fél sokkal kedvesebb, figyelmesebb a másikkal. Ennek oka az, hogy megpróbálja ellensúlyozni a lelkiismeret-furdalását. Egyfajta jóvátételként, kiengesztelésként megpróbálja helyrehozni az elkövetett hibáját.

Ez azonban a félrelépés kezdeti időszakában jellemző csak. Ahogy mélyebbé, komolyabbá válik az új kapcsolat, úgy csökken a másik felé tanúsított érdeklődés. Ez a kedvesség tehát csak a félrelépés után közvetlenül tapasztalható a legtöbbször.

Megcsalás jelek 2.

Amikor valaki új szokásokat vesz fel hirtelen, akkor az bizonyos esetekben a megcsalás jelének tekinthető. Többen is arról számolnak be, hogy megváltozik a párjuk számítógépezési, telefonálási szokása. A telefonját például nem szívesen adja ki a kezéből.

Megcsalás jelek 3.

Ha a veszekedések során, de még békeidőben is az egyik fél nagyon gyakran utal arra, hogy mi lenne, ha véget érne a kapcsolatot, akkor elképzelhető, hogy valamikor hátlen volt. Hiszen gondoljunk csak bele: aki maximálisan őszinte és boldog a kapcsolatában, nem szokott a „vég”-ről szóló megjegyzéseket a másikhoz dobálni.

Megcsalás jelek 4.

Megcsalás után sokan úgynevezett csendes távolságot kezdenek megtartani a párjukkal szemben. Mit jelent ez? Azt lehet látni, hogy a hűtlen fél gyakorlatilag nem beszélget a másikkal, keveset érdeklődik, zavart, visszahúzódik. Ilyenkor érdemes utánanézni, rákérdezni, hogy van-e valami, amit még nem mondott el.

Megcsalás jelek 5.

Az ember nem válik lustává egyik pillanatról a másikra. A hűtlenség jeleként tekinthetünk arra is, ha az egyik fél feltűnően sokkal kevesebb energiát tesz bele a kapcsolatba, mint korábban. Kevesebbet dicsér, nem vasalja ki azt, amit korábban, nem segít úgy, mint korábban. A közös élethez való hozzájárulás csökkenése mindig elgondolkodtató jelenség!

Megcsalás jelek 6.

A féltékenység egyik tipikus kísérőjelensége, és egyben a megcsalás egyik jele is, hogy a megcsaló fél azzal vádolja meg a párját, amit ő elkövetett. „Te mindig mások után koslatsz!” Mindezt egyébként a hűtlen fél azért mondja el rendszeresen, hogy így kisebbítse a félrelépés súlyosságát.

Megcsalás jelek 7.

Gyakori, hogy a megcsaló fél korábban szívesen tervezgetett a párjával, ábrándozott a jövőről anyagi szempontból, szervezte a közös időtöltéseket, de egyszer csak elkezdte hanyagolni a jövőbe vetett tervek és álmok témáját. Aki megcsalja a párját, gyakran semmilyen érdeklődést nem mutat a párkapcsolat jövőjét illetően.

Megcsalás jelek 8.

A megcsalás jelei közé soroljuk azt is, amikor a párunk indokolatlanul izgatott lesz, ha olyan kérdéseket tesznek fel neki, hogy: „Mikor jössz ma haza?” vagy „Mit csinálsz munka után?” Ilyen kérdések esetén megijed, mert attól tart, hogy talán már a másik sejt valamit.